انتشار سندی قدیمی درباره وحدت علمای شیعه و سنی

انتشار سندی قدیمی درباره وحدت علمای شیعه و سنی

موسسه دارالتراث نجف اشرف سندی تاریخی و مهم متعلق به ۱۷۲ سال پیش را با موضوع یکپارچگی تاریخی و وحدت نظر علمای اهل سنت و شیعی عراق، برای حفظ قلمروی این کشور منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن اعسم، مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی موسسه دارالتراث نجف در بیانیه ای تصریح کرد: این سند، پاسخی محکم به ادعاهای دروغین علی محمد شیرازی ملقب به «باب» بوده که همه علمای مسلمان سنی و شیعه عراق در سال ۱۸۴۴ میلادی برابر با ۱۲۶۰ هجری در همایش مقابله با الحاد و تکفیر آن را امضا کردند.

اعسم افزود: این سند تاریخی به آرشیو نخست وزیری ترکیه در دوره امپراطوری عثمانی تعلق دارد و از نشانه های مهم وحدت مسلمانان و تاکیدی بر همزیستی مسالمت آمیز در جامعه است.

وی همچنین گفت: این سند تاریخی در ابعاد ۷۰  در ۱۰۰ سانتی متر چاپ شده و مؤسسه دارالتراث متن آن را به منظور تسهیل در مطالعه و مشخص شدن نام علمای امضا کننده، حروف چینی کرده است

Print
5791 Rate this article:
5/0

Leave a comment

Name:
Email:
Comment:
Add comment

ادبیات

معارف

دیگر علوم انسانی

ارتباط با ما


چارت سازمانی
نشانی:تهران, خیابان بهارستان , خیابان صفی علی شاه , کوچه درویش , پلاک 6 تلفن: 02177687441
تلفن و تلگرام مسوول ثبت نام کارگاه ها: 09399990190

Bayat.Dr@gmail.com :مدیر سایت

همکاری با ما


هر بزرگواری که تخصصی مرتبط با علوم انسانی شیعی داشته باشد (دانشجوی ارشد به بالا)، پس از مصاحبه‌ای کوتاه می‌تواند نوشته‌هایش را در این سایت منتشر کند و به شرط پرکاری صفحه‌ای شخصی در سایت داشته باشد.

هدف و روش ما


ما هر گونه تعصب و پیش داوری را مانع کار علمی می‌دانیم. نام‌ها و عناوین و نیز اقوال مشهور راه را بر نقد و مطالعۀ علمی ما نمی‌بندد.

ما بهترین راه دفاع از عقیده را کار دقیق و درست علمی می‌دانیم.

دربارۀ ما


گروهی دانشجویی هستیم که دربارۀ ادبیات و فرهنگ شیعی تحقیق می‌کنیم. دامنۀ تحقیق ما تمام علومی است که به نحوی می‌تواند به ادبیات و فرهنگ شیعی کمک کند؛ علومی مثل قرآن و حدیث، تاریخ، کلام، عرفان، فلسفه، هنر و ...

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به به سایت سلیس می باشد.

طراحی شده توسط DnnTeam.com