کارگاه اکسل

کارگاه اکسل

رضا بیات، دانش‌آموختۀ دکتری ادبیات فارسی از دانشگاه علامه طباطبایی است. از او مقالاتی در نشریات پژوهشی و ترویجی، مطبوعات کشور و دانشنامۀ جهان اسلام منتشر شده و افزون بر کتاب‌های متعددی که به ویراستاری، ترجمه یا با مقدمۀ او به چاپ رسیده، تألیفات و پژوهش‌هایی هم در دست چاپ دارد. همچنین سخنرانی‌هایی در همایش‌های علمی انجام داده و کارگاه‌هایی هم برگزار کرده است. علی‌نامه (کهن‌ترین منظومۀ شیعی، سرودۀ 482 ه‍.) به تصحیح او (با همکاری ابوالفضل غلامی) در سال 1389 به صورت حروفی و عکسی در سلسلۀ میراث مکتوب چاپ و منتشر و در همایش «امام علی و میراث» رونمایی و تقدیر شد. در اسفند همان سال، هیأت برگزاری جایزۀ کتاب شهاب این اثر را شایستۀ تقدیر شناخت.

اکسل برای علوم انسانی؟!

بر خلاف آنچه اغلب تصور می‌شود، نرم‌افزار اکسل تنها به درد حسابداری و مدیریت بازرگانی نمی‌خورد. اگر قابلیت‌های اکسل را بشناسید و استفادۀ هدفمند از داده‌ها را آموخته باشید، قادر خواهید بود با استفاده از این نرم‌افزار قدرتمند مقالات تخصصی در حوزۀ سبک‌شناسی، مطالعات فرهنگی و نقد ادبی بنویسید. در این دوره تکنیک‌هایی را به شما خواهیم آموخت که با استفاده از آنها قادر خواهید بود با صرف زمانی اندک محتوای متون ادبی و هنری را بسنجید، داده‌های آماری لازم را از آنها استخراج کنید و با ترکیب فرمول‌های سادۀ ریاضی به نتایج کمی و کیفی دقیقی دست پیدا کنید. 

برای شرکت در این دوره اطلاعات مقدماتی کاربری رایانه با سیستم‌عامل ویندوز کفایت می‌کند. مخاطبان این دوره پژوهشگران علوم انسانی، هنر و ادبیات اند که نیاز دارند داده‌های مؤثر آماری را از میان انبوه فیش‌ها و یادداشت‌ها استخراج کرده، آنها را با سرعتی بالا دسته‌بندی و بر اساس هدف پژوهشی خاصی که دارند تحلیل کنند. مدرس دوره، آقای بیات، در نگارش مقالات، پایان‌نامۀ ارشد و رسالۀ دکتری خود، در حوزه‌های سبک‌شناسی، نقد ادبی و حتی تصحیح نسخه‌های خطی از نرم‌افزار اکسل استفاده کرده است.

سرفصل‌های دوره:

جلسۀ اول: آشنایی با محیط اکسل

جلسۀ دوم: فرمول نویسی در اکسل

جلسۀ سوم: مرتب سازی داده‌ها

جلسۀ چهارم: جدول و نمودار

جلسۀ پنجم: کاربرد اکسل در سبک‌شناسی

جلسۀ ششم: تبدیل کیفیت به عدد


مشخصات دوره:

مدرس: دکتر رضا بیات

مکان: پیچ شمیران، ضلع جنوبی خ انقلاب، ک نورمحمدی، ک درویش، پ6، زنگ 6.

زمان: پنجشنبه ها، ساعت 10 تا 12

طول دوره: 6 هفته، 6 جلسه، 12 ساعت

ظرفیت: 10 نفر          

هزینه: 120 هزارتومان

تلفن و تلگرام مسؤول ثبت نام: 09399990190 (حامد اعتصام)

شماره کارت جهت واریز هزینۀ ثبت نام: 5894631874906761 (بانک رفاه- مهدیه سادات دادخواه حقیقی(

 

Print
5759 Rate this article:
4/5

Leave a comment

Name:
Email:
Comment:
Add comment

ادبیات

معارف

دیگر علوم انسانی

ارتباط با ما


چارت سازمانی
نشانی:تهران, خیابان بهارستان , خیابان صفی علی شاه , کوچه درویش , پلاک 6 تلفن: 02177687441
تلفن و تلگرام مسوول ثبت نام کارگاه ها: 09399990190

Bayat.Dr@gmail.com :مدیر سایت

همکاری با ما


هر بزرگواری که تخصصی مرتبط با علوم انسانی شیعی داشته باشد (دانشجوی ارشد به بالا)، پس از مصاحبه‌ای کوتاه می‌تواند نوشته‌هایش را در این سایت منتشر کند و به شرط پرکاری صفحه‌ای شخصی در سایت داشته باشد.

هدف و روش ما


ما هر گونه تعصب و پیش داوری را مانع کار علمی می‌دانیم. نام‌ها و عناوین و نیز اقوال مشهور راه را بر نقد و مطالعۀ علمی ما نمی‌بندد.

ما بهترین راه دفاع از عقیده را کار دقیق و درست علمی می‌دانیم.

دربارۀ ما


گروهی دانشجویی هستیم که دربارۀ ادبیات و فرهنگ شیعی تحقیق می‌کنیم. دامنۀ تحقیق ما تمام علومی است که به نحوی می‌تواند به ادبیات و فرهنگ شیعی کمک کند؛ علومی مثل قرآن و حدیث، تاریخ، کلام، عرفان، فلسفه، هنر و ...

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به به سایت سلیس می باشد.

طراحی شده توسط DnnTeam.com