محمدکاظم کاظمی

محمدکاظم کاظمی

محمدکاظم کاظمی، متولد 1346، شاعر و منتقد افغانی است که سال‌هاست در ایران زندگی می‌کند. دغدغه‌های اصلی کاظمی افغانستان و امت اسلامی است و روحیه‌ و رویکردی انقلابی دارد. سروده‌های کاظمی به سبک و سیاق علی معلم دامغانی نزدیک است؛ سرشار از مضامین و مفاهیم امت واحده و با زبانی فاخر و درشتناک، به دور از هر گونه تغزل و لطافت‌های متعارف شاعرانه. او نیز چون معلم برای پروردن مضامین شعری‌اش از عناصر شیعی بهرۀ بسیار می‌گیرد.

نقدهای کاظمی از نمونه‌های خوب نقد امروز است. به دور از لفاظی‌های معمول مکاتب ادبی، با نگاهی تیزبین، زبانی ساده، اشرافی مطلوب به فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و قریحه‌ای سالم نکات سودمندی را در نقد آثار مطرح می‌کند که اغلب بار آموزشی نیز دارد. کتاب روزنۀ او از نمونه‌های خوب آموزش شعر در روزگار ماست.

سایت محمدکاظم کاظمی ((شامل آثار پس از 95)

وبلاگ محمدکاظم کاظمی (شامل آثار پیش از 95)

Print
6469 Rate this article:
No rating

Leave a comment

Name:
Email:
Comment:
Add comment

ادبیات

معارف

دیگر علوم انسانی

ارتباط با ما


چارت سازمانی
نشانی:تهران, خیابان بهارستان , خیابان صفی علی شاه , کوچه درویش , پلاک 6 تلفن: 02177687441
تلفن و تلگرام مسوول ثبت نام کارگاه ها: 09399990190

Bayat.Dr@gmail.com :مدیر سایت

همکاری با ما


هر بزرگواری که تخصصی مرتبط با علوم انسانی شیعی داشته باشد (دانشجوی ارشد به بالا)، پس از مصاحبه‌ای کوتاه می‌تواند نوشته‌هایش را در این سایت منتشر کند و به شرط پرکاری صفحه‌ای شخصی در سایت داشته باشد.

هدف و روش ما


ما هر گونه تعصب و پیش داوری را مانع کار علمی می‌دانیم. نام‌ها و عناوین و نیز اقوال مشهور راه را بر نقد و مطالعۀ علمی ما نمی‌بندد.

ما بهترین راه دفاع از عقیده را کار دقیق و درست علمی می‌دانیم.

دربارۀ ما


گروهی دانشجویی هستیم که دربارۀ ادبیات و فرهنگ شیعی تحقیق می‌کنیم. دامنۀ تحقیق ما تمام علومی است که به نحوی می‌تواند به ادبیات و فرهنگ شیعی کمک کند؛ علومی مثل قرآن و حدیث، تاریخ، کلام، عرفان، فلسفه، هنر و ...

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به به سایت سلیس می باشد.

طراحی شده توسط DnnTeam.com